D.U.K. Dėl darbo įrankio-knygos “Sveiko maisto gamyba. 322 technologinių kortelių, valgiaraščių ir metodinės medžiagos rinkinys“

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

Ar suderinta su VMVT? Ar patvirtinta?

#ATSAKYMAS Valgiaraščių derinimas su VMVT panaikintas jau keletą metų, derinti nereikia su jokiomis institucijomis, tačiau valgiaraščiai turi atitikti teisės aktus. Darbo įrankyje knygoje pateiktus valgiaraščius galite naudoti atitinkamai ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigose, nes jie parengti pagal vaikų maitinimo ir dietinio maitinimo aprašus.

Ar tinka vaikų maitinimui?

#ATSAKYMAS Darbo įrankyje-knygoje pateikti valgiaraščiai parengti pagal vaikų maitinimo aprašą ir skirti naudoti ugdymo įstaigose skirtingo amžiaus vaikams (1-3, 4-7, 7-10 ir virš 11 metų). Knygoje pateikta 4-7 metų amžiaus valgiaraštis vaikų maitinimui, kompaktiniame  diske (CD) – likusioms amžiaus grupėms. Leidinys recenzuotas ir patvirtinta, kad atitinka teisinius reglamentavimus.

Ar sunku naudotis? Ar sugebėsiu?

#ATSAKYMAS Naudojimas elementarus, jei anksčiau teko dirbti, naudojant pirmąją knygą “Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys”, tai ši bus ženkliai patogesnė, informatyvesnė ir dar plius galėsite koreguoti ir redaguoti valgiaraščius ir juose esančias korteles, pagal savo poreikius exselio formate. Jūs gaunate jau parengtus valgiaraščius ir technologines korteles, juos reikia tik paleisti į gamybą.

Maisto ruošimo metu susidaro nuostoliai (netekimai) – pirminio bei šiluminio apdorojimo. Kuo vadovaujantis jie vertinami sudarant technologijos korteles?

#ATSAKYMAI Pirminiai nuostoliai – pagal galiojančius teisės aktus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. liepos 19 d. įsakymas Nr. V-640 „Dėl Rekomenduojamų maisto produktų atšildymo, pirminio ir šiluminio apdorojimo nuostolių sąrašo patvirtinimo“. Antriniai – pagal kontrolinius bandymus.

 Ar receptai kartojasi (turiu Jūsų pirmą leidinį “Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys”)?

#ATSAKYMAI Ne, receptai nesikartoja, kiekviena technologinė kortelė naujai kurta, išdirbta, fotografuota galutinis patiekalo vaizdas. Kiekviena kortelė su nuotrauka.

Ar būtų galimybė vietoj CD gauti USB?

#ATSAKYMAI Pasirinkta informaciją įrašyti į kompaktinį diską, kad naudotojas nesugadintų, o turėtų visuomet originalą, galimybės įrašyti į USB nėra. Jūs patys galėsite įsirašyti ir persikelti į kompiuterius, ar USB.

Gydymo įstaigai – ar verta įsigyti?

#ATSAKYMAI Žinoma, ji pritaikoma pilnai gydymo įstaigai. Kavinių valgiaraštis užima 2 psl. iš 784 psl., vaikų maitinimo valgiaraštis apie 20 psl. iš 784 psl. (tačiau pastarasis gali būti pritaikomas, esant vaikų ir gydymo įstaigose), o visos technologinės kortelės ir metodinė medžiaga (didžiausią apimtį apie 700 psl. ir užima leidinyje) turi būti kiekvieno maitinimo specialisto rankose. Pritaikomas leidinys ir visa priemonė Lietuvos viešojo maitinimo įstaigose.

Taip pat galite užduoti klausimus čia

Daugiau informacijos:
El. p.: [email protected]
Tel. +370 609 10833

Leidinį užsisakykite čia: https://sveikataipalankus.lt/produktas/darbo-irankis-knyga-sveiko-maisto-gamyba-cd/

 

Patiko straipsnis – įvertink ir pasidalink juo su draugais ir artimaisiais! Turite mums klausimų? Rašykite komentarų skiltyje ir Jums atsakysime.

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Naujienlaiškio prenumerata!

Susipažink su išskirtine mitybos ir gyvensenos informacija, kuri padeda gyventi sveikiau ir jaustis energingiau. Nemokami receptai, patarimai, straipsniai, naujausi seminarai ir kursai.

Aš sutinku, kad mano įvesti duomenys bus saugomi ir naudojami naujienlaiškiams siųsti. Taip pat patvirtinu, kad susipažinau ir sutinku su sąlygomis ir taisyklėmis.

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x