fbpx

„Vaikų sveikos gyvensenos akademija“

Ar žinote kaip išugdyti taisyklingą vaiko ar paauglio valgymo kultūrą? Kodėl daugelio Lietuvos moksleivių mitybos įpročiai yra žalingi ir kokias rimtas sveikatos problemas jie sukelia?

 

VšĮ „Sveikatai palankus“ vykdo projektą „Vaikų sveikos gyvensenos akademija“, kuris ne tik padeda atsakyti į šiuos klausimus, bet ir moko praktiškai pritaikyti sveikos mitybos ir gyvensenos principus. Sėkmingai startavęs šių metų gegužę projektas į savo veiklas jau įtraukė daugiau nei 400 dalyvių. Kauno apskrities ugdymo įstaigose vykstantys edukaciniai užsiėmimai, paskaitos ir praktiniai maisto ruošimo užsiėmimai yra unikalūs, pritaikyti būtent konkrečiai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus auditorijai. Lektoriai ne tik dalija žinias, preciziškai analizuodami maisto produktus, jų sudėtį bei vertę, bet ir atskleidžia naujų, dar neatrastų, o svarbiausia – sveikų skonių paletę! Mokiniams pritaikytos šiuolaikiškos metodinės ugdymo formos, kuria naują, kitokį vaikų požiūrį į mitybą, sveikas maistas – maistas be kraštutinumų, skanus ir džiuginantis kiekvieną dieną. Pagrindinis projekto siekis įrodyti, kad sveika gyvensena ir sveikas maistas yra lengvai pasiekiami kiekvienam, o būti sveiku ir laimingu yra labai paprasta!

Projektas tęsis iki 2021 metų gegužės mėnesio, todėl į projekto veiklas įsitraukti planuoja dar daugiau dalyvių. Projektas bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fondo paramos, teikiamos pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.2-ESFA-K-629 „Bendradarbiavimo skatinimas sveikatos netolygumų mažinimo srityje“.