Bandelės gali būti sveikatai palankios!

Šviežiai iškeptų bandelių kvapas suviliotų bemaž kiekvieną. O kur dar purus ir minkštas vidus, traški plutelė… Tačiau kaip dažnai taip ir pasitenkiname tik kvapu? O jei dar ir kūno formų dailesnių norime. Faktas, bandelė, gal ir ne pats sveikiausias maistas, tačiau pasilepinti sveikatai palankiomis bandelėmis gali kiekvienas. Maisto technologė Raminta Bogušienė dalinasi baltyminių viso grūdo varškės bandelių receptu.

 Visgi derėtų atminti, kad bandelės – tikrai nekenks jūsų sveikatai, jei rinksitės šviežias, pagamintas iš kokybiškų ir sveikatai palankių produktų. Taip pat jei mėgausitės ne kasdien, o pavyzdžiui priešpiečiams. Tinkamai pasirinkti produktai leis mėgautis tobulu skoniu, o ir sąžinė negrauš. Tad kokie sveikų bandelių ingredientai?

 Pirmiausiai – miltai. Rinkitės ekologiškus, be cheminių medžiagų, kas palanku ne tik žmogui, bet ir gamtai. Puikus pasirinkimas viso grūdo spelta kviečių miltai. Spelta kviečiai nėra modifikuoti, jų baltymo glitimo struktūra kitokia nei įprasto kviečio ir mažiau siejama su alerginėmis reakcijomis.

Spelta kviečiai turi apsauginius žvynelius ir jų auginimo metu nereikalingos cheminės medžiagos. Viso grūdo miltai turi daugiau ne tik skaidulinių medžiagų, bet ir baltymų, vitaminų, mineralinių medžiagų, todėl gauname ilgesnį sotumą. Norite puresnio gaminio – dalį viso grūdo miltus keiskite į šviesesnius miltus.

Cukrus. Jei gaminate desertines bandeles cukraus gali būti iki 16 g 100 g produkto. Nesaldžiose bandelėse neviršykite 5 g 100 g produkto kaip ir žemiau pateiktame recepte.

Kildinimo medžiagos. Žmonėms linkusiems į persivalgymą vietoj mielių rekomenduojama rinktis kepimo miltelius. Mielės  gali turėti neigiamos įtakos virškinimo sistemai, tad jei turite problemų su virškinimu – rinkitės bemielius gaminius.

 Riebalai. Pamirškite margariną, tepius riebalų mišinius! Rinkitės riebalus iš grynų pieno produktų, tokius kaip šiuo atveju – varškę. Norite riebesnių – tiks sviestas ar alyvuogių aliejus.

 Gaminimas. Formuojant bandeles labai svarbu rankas suvilgyti vandenyje – gausite tobulas, lygios formos bandeles. Paviršių aptepkite aliejumi – bandelės įgaus gražią, šviesiai rudą spalvą. Bandeles pašaukite į iki reikiamos temperatūros įkaitintą orkaitę, jos neatidarinėkite viso kepimo proceso metu. Praėjus recepte nurodytam laikui, ar bandelės iškepusios, patikrinkite mediniu pagaliuku.

Tai keletas paprastų patarimų, kurie įveikiami kiekvienai šeimininkei! Mėgaukitės tobulomis ir maistingomis bandelėmis be konservantų, su mažiau cukraus, daugiau skaidulinių medžiagų, mažiau riebalų ir daugiau baltymų.

Ramintos Bogušienės receptas: Baltyminės viso grūdo varškės bandelės

 

Patiko straipsnis – įvertink ir pasidalink juo su draugais ir artimaisiais! Turite mums klausimų? Rašykite komentarų skiltyje ir Jums atsakysime.

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x