fbpx

Vyresnio amžiaus žmonėms – išskirtiniai įspūdžiai vasaros stovykloje

Visą savaitę, rugpjūčio 3-7 dienomis, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir VšĮ „Sveikatai palankus“ organizavo vyresnio amžiaus žmonių sveikatingumo stovyklą „Tapk sveikatos ambasadoriumi!“. Nuostabioje aplinkoje – „Gribžės“ kaimo sodyboje penkios dienos praskriejo kaip niekad greitai. Kasdien saulę pasveikindami aktyvia mankšta, dienas stovyklautojai leido intensyviai besimokydami – lektoriai vedė teorines ir praktines paskaitas, kompleksiškai ugdydami pagrindines sveikos gyvensenos kompetencijas.

Bendri užsiėmimai, komandinės užduotys ir estafetės ne tik padėjo daugiau sužinoti, bet pajausti bendrystę ir įkvėpti gaivių asmeninių pokyčių idėjų. Brangiausiais šios vasaros atsminimais tapo jaukūs vakarai prie lauko kino ekrano, juokas naujų bendraminčių būryje ir užsimezgusios naujos draugystės.  Senjorai besidalindami įspūdžiais džiaugėsi, jog laikas praėjo labai prasmingai ir turiningai. Daug dėmesio buvo skiriama lėtinių ligų, kraujotakos sutrikimų, traumų ir nelaimingų atsitikimų, nutukimo prevencijos temoms. Stovyklos dalyviai taip patmokėsi sveikos mitybos pagrindų ir susidaryti sveiko maisto meniu. Daug dėmesio susilaukė praktiniai kvepavimo – atsipalaidavimo pratimai, pschologinės sveikatos stiprinimo užsiėmimai,o nuotaiką gerino aktyvus laikas gamtoje, peščiųjų žygiai ir žinoma – šokiai. Pajausti energiją, ritmą ir jaunatvišką valiūkiškumą leido šiuolaikiškos melodijos ir įvairios šokių rūšys. 

Į namus stovyklautojai išvyko pasisėmę ne tik naujų žinių, bet pailsėję, energingi ir laimingi, pasinaudoję nepaprasta galimybe savo laiką praleisti kitaip nei yra įpratę  jie išmoko pagrindinių sveikatos išsaugojimo principų, kuriais dalinsis su savo artimaisiais. Šiais metais Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuos dar dvi vyresnio amžiaus žmonių stovyklas, todėl raginame visus norinčius atidžiai sekti informaciją ir tapti naujais sveikatos ambasadoriais!

Stovyklos dalyviai nuoširdžiai dėkoja lektorių komandai – Urtei, Dainai ir Stasiui už nuostabiai praleistą laistą, pasitikėjimo savimi įkvėpimą ir puikią nuotaiką. Organizatoriams dalyviai skiria padėką už puikų stovyklos organizavimą ir nuostabią galimybę dalyvauti šioje stovykloje visiškai nemokamai. 

Stovykla finansuojama Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis įgyvendinant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone“, Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-31-0006.

 

Komentarų:

Įrašyti komentarą