Skonių dienos vyko Kauno l/ d Vaivorykštė

Į tradicinį įstaigos renginį „Vaikų – tėvų – pedagogų diena Vaivorykštėje“, tėvai renkasi po darbų. Kaip ir kasmet, 18-tąjį kartą, ankščiausiai ateina ir paskutiniai išeina – patys aktyviausieji! Mūsų bendruomenėje sakoma, – „tokių tėvų dėka laikosi darželis“. Jie kasdien dalyvauja vaiko ugdyme, mielai bendrauja ir  bendradarbiauja su pedagogais. „Džiaugiamės, kad mūsų grupėje abejingų nėra“, – sako pakalbintos „naujokų“ (taip mes vadiname trimečių tėvus), mamos – Asta Brazauskienė, Agnė Gudeliauskienė, Ieva Mockienė, Judita Lydienė: – „Kaip galime nedalyvauti, veikti su savo vaikais, kai sudaro tokias sąlygas judėti po visą darželį“. Algirda Prankaitė pajuokavo, – „veiklos nerealios! Niekada nebūčiau sugalvojus, kaip panaudoti paprasčiausią žalią tinklą iš Senukų. Man, jis tik darže tinka, o darželyje virto gražiausiu pano. Džiaugiuosi besimokydama iš auklėtojos  Aušros Lagunavičienės.“

Šį kartą, Maisto gaminimo dienos pristatymas turėjo kitą atspalvį.

Trys priešmokyklinės grupės (6 –7 metų amžiaus), susitarę pasirinko skirtingas užduotis, nors visų tikslas buvo bendras – pristatyti įstaigos šeimoms, palankaus vaikų sveikatai maisto naudą. Vietoje tradicinės  „baltos“ mišrainės nuspręsta pjaustyti ir gaminti žalias salotas, pagardinant aliejaus, medaus ir citrinų sulčių pagamintu užpilu. Gaminant užpilą, vaikai stebėjo ir tyrinėjo. Visų nuostabai – medus puikiai tirpsta citrinų sultyse. O kaip smagu jas išspausti! Padėdamos vaikams pjaustyti salotas,  mamos Irma Balsevičienė, Živilė Pocevičienė, Rita Žižienė, Jurgita Jurčienė neatsistebėjo  ir džiaugėsi vaikų darbiniais įgūdžiais. Tėvai neslėpė, kad žaliosios salotos nelabai  vaikų  namie mėgstamas patiekalas, todėl buvo  nustebinti, kad darželyje jų vaikai jas valgo, o kiti, net kartojo.

Kitose, dviejuose priešmokyklinėse grupėse vyko sveikuoliškų kokteilių gamyba ir ragavimas. Sudėtis buvo skirtinga: bananai, kriaušės, špinatai ir bananai, kriaušės ir braškės. Buvo naudojamas pienas ar vanduo. Už degustaciją atsakingos mamos Nijolė Barštienė, Jurgita Rimkutė, Evelina Jaškūnė, Mindaugas Bivainis, Erika Valeikienė ir kiti nespėjo pildyti ąsočius ir puodelius. Vis tik „žaliasis“ – su špinatais, buvo mažiau populiarus. Vaikai labiau rinkosi su braškėmis, suplaktą su pienu, o suaugę – su vandeniu.

Pedagogės  Virginija Šalčienė, Vilija Švažienė, Dalia Dambrauskienė, auklėtojų padėjėjos Jelena Sindarienė, Inga Masaitytė, Dangira Bačkaitienė plušėjo iš peties: reikėjo suktis, kad nieko niekam netruktų, indų pakaktų, atsakinėti į klausimus, aptarnauti, kad visi išeitų patenkinti ir visko paragavę.

Pastaruosius tris metus, didelį dėmesį įstaigoje kreipiame į sveikatai palankaus maisto gamybą, bei jo pristatymą tėvų bendruomenei. Išbandome įvairius, naujus patiekalus, pasiūlytus R. Bogušienės (knygos „Sveikatai palanki mityba“ autorės) t.y. bulvių – brokolių košę, bulvių – morkų košę. Įvairias košes gardiname sėklomis, riešutais, uogomis. Verdame vegetariškas daržovių sriubas.

Kadangi, esame SM pripažinta Sveikatą stiprinančia mokykla, išskiriame tris pagrindinius tikslus – saugoti vaikų sveikatą, užtikrinant maitinimą sveikatai palankiu maistu; mokyti vaikus ugdyti jų skonį, paskatinti juos valgyti įvairų maistą bei išmokyti vaikus tinkamai elgtis prie stalo. „Džiaugiamės, kad Kauno vaikų darželis „Vaivorykštė“, anot tėvų – Tomo Giliaus, Virginijos Stakvilevičienės, Sandros Čepukonienės ir kitų  yra ta vieta, kurioje vaikai mokomi gero skonio, mitybos pagrindų ir valgymo kultūros“.

Jeigu Jus sudomino „Vaikų – tėvų – pedagogų dienos“ organizavimo galimybės, skaitykite apie mus: https://www.vaivorykste.kaunas.lm.lt/

Parengė Silvija Sipavičienė, Kauno vaikų darželio „Vaivorykštė“ direktorė

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x