kokybisko maisto svente

Lietuvoje jau šeštą kartą bus surengta kokybiško maisto šventė: ekologiški maisto produktai, aplinkos tausojimas, sveikata ir neuromokslas

Jau šeštus metus iš eilės rugsėjo mėnesį, Vilniuje bus surengta „Kokybiško maisto šventė 2023”. Tai tradicinis, kasmetinis renginys Lietuvoje, propaguojantis ekologiškus ir kitus kokybe paženklintus maisto produktus, suteikiantis kompetentingos informacijos ir skatinantis gamintojus gaminti ir vartotojus rinktis šiuos maisto produktus kasdieninėje mityboje, formuojantis pozityvų požiūrį į ekologiškus maisto produktus ir valgymo kultūrą Lietuvoje.

 

Ne vienerius metus šią šventę organizuojanti VšĮ „Sveikatai palankus“ vadovė Raminta Bogušienė teigia, kad šių metų šventė šiek tiek skirsis nuo prieš tai buvusiųjų – pagrindinis dėmesys bus nukreiptas į ekologiškus maisto produktus.

„Siekis formuoti pozityvų požiūrį į ekologiškus ir kitus kokybe paženklintus maisto produktus, jų svarbą aplinkos ir žmogaus sveikatos tausojimui. Šventės metu sužinosite kaip atpažinti kokybe paženklintus maisto produktus, degustuosite, ragausite juos ir net susipažinsite su jų gamintojais iš arti. Šventės metu bus siekiama perteikti kokybiškų maisto produktų įtaką sveikai mitybai ir gyvensenai, o galiausiai ilgaamžiškumui,“ – sakė Raminta Bogušienė.

Mityba neuromokslo kontekste, kokybiško maisto įtaka lėtinių neinfekcinių ligų epidemijai – tai tik keletas konferencijos temų. Pranešimus skaitys žinomi maisto srities ir sveikos gyvensenos specialistai, dietistai, dietologai, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo specialistai, kurie perteiks kokybe paženklinto maisto įtaką gamtos ir žmogaus sveikatos tausojimui.

Šventės metu ekologiškų maisto produktų gamintojai pristatys gaminamus maisto produktus, rengs viktorinas ir degustacijas, ugdymo įstaigos dalinsis gerąja patirtimi gaminant vaikams ekologišką maistą. Taip pat sužinosite viską apie ekologiškus ir kitus kokybe paženklintus maisto produktus: kaip juos atpažinti? Kuo šie produktai pranašesni už įprastinius?

Maisto produktų gamintojai papasakos apie produktų atsiradimą „nuo lauko iki stalo“, pasidalins gerąja gamybos patirtimi, jų integravimu į viešojo maitinimo sektorių (darželius, mokyklas, ligonines, restoranus).

„Kokybiško maisto šventė 2023” dalyviai  bus kviečiami ne tik įsitraukti į įvairias diskusijas, klausytis pranešimų, bet ir dalyvauti ekologiškų ir kitų kokybe paženklintų produktų degustacijoje, kuri vyks viso renginio metu. Galėsite įvertinti produktų juslines savybes – skonį, kvapą, išvaizdą, išmoksite juos atpažinti parduotuvių lentynose. Galėsite įsigyti ekologiškų ir kokybe paženklintų maisto produktų. Gausite naudingos informacijos, kur šių produktų kasdien galima įsigyti, kaip nepasiklysti pasirinkimo galimybėse.

Renginio metu vyks konkurso „Ekologiškas maisto produktas 2023“ apdovanojimai.

Konferencija skirta – visuomenei, maisto pramonės technologams, kokybės vadovams, gamybos vadovams, pardavimų ir marketingo vadovams, viešojo maitinimo atstovams, produktų gamintojams, ūkininkams.

Šventė vyks 2023 m. rugsėjo 19 d. (10.00 – 15.00) viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14, Vilnius).

Šventės programa skelbiama ČIA.

RENGINYS NEMOKAMAS, vietų skaičius ribotas.

Būtina registracija: spauskite ČIA

RENGINIO ORGANIZATORIUS: VšĮ „Sveikatai palankus”.

 

Patiko straipsnis – įvertink ir pasidalink juo su draugais ir artimaisiais! Turite mums klausimų? Rašykite komentarų skiltyje ir Jums atsakysime.

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x