fbpx

Kokybiško maisto šventė vaikams Sveikatos karalystėje

Rugsėjo 26 d. Vingio  parke vyko Europos sąjungos ir Lietuvos žemės ministerijos finansuojamas renginys  „Kokybiško maisto šventė Sveikatos karalystėje“. Renginio iniciatoriai Lietuvos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir plėtros agentūra, įgyvendino VšĮ „Sveikatai palankus“.

Šventės metu vaikai pateko į pasaką kurioje stebėjo Brokoliuko kelionę po Sveikatos karalystę. Pasakos metu vaikai supažino su įvairiomis daržovėmis, jų nauda organizmui, kiek ir kokių vitaminų bei gerųjų savybių jos turi, bei kiek jų reikia vartoti, kad būtum sveikas ir stiprus. Neišvengiamai,  kelionės metu  Sveikuolis Brokoliukas susidūrė ir su saldžiaisiais priešais – saldumynų armija, vienus sėkmingai įveikė, o su kitais nubrėžia aiškias draugystės taisykles. Sveikuolis Brokoliukas vaikus supažindino su gero elgesio prie stalo taisyklėmis: kaip elgtis prie stalo, kad valgyt reikia lėtai, gerai sukramtant maistą, kad maistu reikia mėgautis. Spektaklio metu vaikai patys tapo pasakos dalimi. Jie ne tik žiūrėjo, bet su  Brokoliuku mokinosi kaip tinkamai ir smagiai atlikti mankštą.

Po pasakos vaikai su linksmaisiais karalystės gyventojais Obuoliu, Morka ir Guminuku keliavo po pieno ir pieno produktų, bei vaisių ir daržovių palapines. Degustavo ekologiškus ir nacionaline kokybe paženklintus maisto produktus. Taip pat šėlo fizinio aktyvumo erdvėje.

Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas Sveikatos karalystės diplomu ir gavo atminimo dovanėles.

Daugiau informacijos čia: https://www.litfood.lt/naujienos/moksleiviu-nuotykiai-kokybisko-maisto-sventeje-sveikatos-karalysteje.html