Ką privalu žinoti renkantis kiaušinius Velykų stalui

Kiaušiniai – pagrindinis Velykų akcentas, kurių per šią šventę suvalgome daugiau, ne tik pyraguose, bet ir valgant pavienius. Pateikiame svarbiausius dalykus ką privalu žinoti juos renkantis. 

Renkantis kiaušinius, pirmiausia, derėtų žinoti jų ženklinimo taisykles. Pirmasis skaičius žymi, kaip augintos vištos. Kuo mažesnis šis numeris, tuo natūraliau augintos vištos. Pavyzdžiui, numeriu 2 žymimi ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai. Jei pirmasis skaičius

– 1 – tai laisvai laikomų vištų kiaušiniai. 0 – ekologiškai laikomų vištų kiaušiniai. Kaip bebūtų gaila, daugiausiai parduotuvėse randame pažymėtus numeriu 3 – tai narvuose augintų vištų kiaušiniai. Sekantis įrašas ant kiaušinių reiškę kilmę (LT – Lietuva, PL – Lenkija, LV – Latvija ir t.t.), o toliau nurodyti skaičiukai rodo paukštininkystės ūkio numerį.

Taip pat, labai svarbu atkreipti dėmesį į kiaušinių tinkamumo vartoti terminą ir suvartoti juos iki nurodytos datos, taip pat būtina apžiūrėti, ar jie nesudužę. Jeigu lukštas yra įskilęs, kiaušinis gali būti užterštas.

Apibendrinant, teikite pirmenybę:

  1. Ekologiškiems vištų kiaušiniams, kuriuos deda vištos dedeklės ne tik laisvai auginamos, bet ir lesa ekologišką lesalą. Palanku gamtai, palanku ir žmogui! Turi būti paženklinta pakuotė ekologiškų maisto produktų ženklu, ant kiaušinio – numeriukas 0.
  2. Lietuviškiems kiaušiniams, palaikydami Lietuvos ūkininkus ir gamintojus ( ant kiaušinio bus pažymėta kilmės šalis – LT).

Kiek kiaušinių vienu prisėdimu galima suvalgyti? Ir kas vertingiau – baltymai ar tryniai?

Kadangi  gamta sukūrė kiaušinį kaip vientisą maisto produktą, tokį jį ir reikėtų valgyti, nes visos kiaušinio dalys yra sveikatai palankios. Tinkamiausias suvartoti kiekis priklauso nuo to, kas juos valgo: vaikas, suaugęs žmogus ar fizinį darbą dirbantis vyras.

Bent vieną kiaušinį per Velykas reikėtų suvalgyti. Kiaušinių baltymai yra vertingi, bet kartu tai ir vieni pagrindinių alergenų, tad kuo daugiau jų suvalgysite, tuo labiau galite išbalansuoti savo imuninę sistemą, gali atsirasti alerginių reakcijų. Rekomenduojama suvalgyti ne daugiau kaip tris kiaušinius per savaitę, bet Velykos daugiau išimtis nei kasdienybė.

Marginkite kiaušinius svogūno lukštais, žolelėmis ir kitomis tradicinėmis, natūraliomis priemonėmis. Gaminkite su meile ir gera nuotaika, sėskite visa šeima prie stalo, mėgaukitės bendravimu ir geru maistu!

 

Patiko straipsnis – įvertink ir pasidalink juo su draugais ir artimaisiais! Turite mums klausimų? Rašykite komentarų skiltyje ir Jums atsakysime.

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Naujienlaiškio prenumerata!

Susipažink su išskirtine mitybos ir gyvensenos informacija, kuri padeda gyventi sveikiau ir jaustis energingiau. Nemokami receptai, patarimai, straipsniai, naujausi seminarai ir kursai.

Aš sutinku, kad mano įvesti duomenys bus saugomi ir naudojami naujienlaiškiams siųsti. Taip pat patvirtinu, kad susipažinau ir sutinku su sąlygomis ir taisyklėmis.

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x