VSG_Diplomas-ir-ženkliukas

Geroji patirtis formuojant vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius

VšĮ „Sveikatai palankus“ įgyvendina projektą „Vaikų sveikos gyvensenos akademija“, kuris prisideda prie jaunosios kartos sveikos mitybos ir gyvensenos įpročių formavimo, perteikiant žinias, formuojant įgūdžius ir suteikiant praktines patirtis (maisto gaminimas, eksperimentai, užduotys, sveikos gyvensenos spektaklis). 2019 m. sėkmingai startavęs projektas į savo veiklas jau įtraukė daugiau nei 1900 vaikų Kauno apskrityje, didesnė jų dalis iš kaimo vietovių. Renginiai vyko mokyklose, “Sveikatai palankus” studijoje ir pastaruoju laiku nuotoliniu būdu. Projekto sveikos gyvensenos veiklos perteikiamos per pozityvumą ir gerų emocijų suteikimą, pasitelkiant ne tik sveikos gyvensenos ekspertus, bet ir aktorius, kurie suteikia teigiamų emocijų, prikausto vaikų dėmesį, ypatingai perėjus prie nuotolinių edukacijų. Kiekvienų mokymų metu siekiame vaikams padaryti geriausią jų dieną ir atsiliepimai rodo, kad mums tai puikiai pavyksta ir ypač džiugina, kad nuotoliniu būdu įsitraukia ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai, mokytojai ypač į maisto gaminimo edukacijas.

Projekto metu vykstantys edukaciniai užsiėmimai, paskaitos ir praktiniai maisto ruošimo užsiėmimai yra unikalūs, pritaikyti būtent konkrečiai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus auditorijai. Lektoriai ne tik dalija žinias, preciziškai analizuodami maisto produktus, jų sudėtį bei vertę, bet ir atskleidžia naujų, dar neatrastų, o svarbiausia – sveikų skonių paletę! Vaikams pritaikytos šiuolaikiškos metodinės ugdymo formos, kuria naują, kitokį vaikų požiūrį į mitybą, sveikas maistas – maistas be kraštutinumų, skanus ir džiuginantis kiekvieną dieną. Emocijų pažinimas bei mokinimasis kaip jas valdyti padeda augti emociškai stabilesnei jaunajai kartai. Dienos režimo sudėliojimas, kad svarbu ne tik aktyvumas, maistas, emocinė būsena, bet ir miegas, asmens higiena, šio projekto metu ugdoma holistinis požiūris į žmogaus sveikatą.

Renginiuose kartu su vaikais mokomės valdyti emocijas ir jas atpažinti santykyje su mityba, ugdome valgymo kultūrą, etiketą, analizuojame maisto produktų ženklinimo etiketes. Vaikai įgyja praktinių įgūdžių: ką valgyti, kaip ir kiek valgyti, kokius rinktis maisto produktus ir ką gaminti, ir kaip valdyti emocijas, kad būtų sveiki ir jaustųsi gerai. Išmokti subalansuotos mitybos pagrindiniai principai, susipažinta su emocijomis, savitvarda,  poilsio rėžimu, tikėtina perteiktos prevencinės priemonės padės vaikų kasdienybėje  propaguoti sveikos gyvensenos principus.

Pagrindinis projekto siekis įrodyti, kad sveika gyvensena yra lengvai pasiekiami kiekvienam, o būti sveiku ir laimingu yra smagu!

Mūsų paskutiniai gauti projekto įgyvendinimo atsiliepimai:

Renginys labai patiko ir vaikams ir tėvams ir mokytojams. Mes labai džiaugiamės turėdami galimybę dalyvauti jūsų projekte. Ačiū jums. – Rumšiškių mokykla.

Vaikams labai patiko. Vaikai gamino , siuntė man gaminimo proceso nuotraukas. Visiems labai patiko, papasakojo įspūdžius: ką gamino, ką piešė. – Raudondvario mokykla.

Ačiū už puikų projektą. Jūsų projektas buvo puiki galimybė mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniams ir mokytojas paįvairinti nuotolinį mokymąsi ir įgyti naujų žinių. Šiandien gimnazijoje dar ilgai sklaidė ketvirtokų keptų kepinių aromatas žadindamas mūsų visų apetitą. – Rumšiškių mokykla.

Daugiau apie projektą: https://sveikataipalankus.lt/projektai-2/vaiku-sveikos-gyvensenos-akademija/

 

Komentarų:

Įrašyti komentarą