Gargžduose įvyko pirmoji vaikų sveikatingumo dienos stovykla „Tapk sveikatos ambasadoriumi!“

Vasario 17-21 dienomis Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko vaikų sveikatingumo dienos stovykla „Tapk sveikatos ambasadoriumi!“. 25 mokiniai visą savaitę intensyviai mokėsi kaip suteikti pirmąją pagalbą, atpažinti anafilaksinio šokio požymius, patiems pasigaminti sveikatai palankius patiekalus, rūpintis burnos ir dantų higiena. Pavasarėjanti gamta suteikė puikią progą visiems sudalyvauti pėsčiųjų žygiuose, fizinio aktyvumo užsiėmimuose, estafetėse ir pažinti gražiąsias Gargždų apylinkes.

Profesionalūs lektoriai kasdien įtraukdavo į vis skirtingesnes ir įdomesnes veiklas ir užduotis, kurios stiprino stovyklautojų žinias ir įgūdžius. Stovyklos metu daug dėmesio buvo skiriama emocinei ir psichinei vaikų sveikatai, lyčių lygybės ir diskriminacijos temoms, priklausomybes sukeliančių medžiagų vartojimo prevencijai, empatijos lavinimui ir socializacijai, juk sveikame kūne – sveika siela! Kasdienių paskaitų ir užsiėmimų dėka vaikai kompleksiškai susipažino su pagrindinėmis ir svarbiausiomis sveikos gyvensenos idėjomis ir išmoko jas praktiškai pritaikyti savo kasdienybėje.

Savaitė prabėgo greitai, tačiau žinios liks ilgam, o vaikų šypsenos šiandien byloja apie prasmingai praleistas atostogas, kuomet jie visi tapo sveikatos ambasadoriais, skleisiančiais sveikatingumo žinias savo šeimose ir bendraamžių tarpe. Už bendradarbiavimą organizuojant stovyklą dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

 

Stovykla finansuojama Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis įgyvendinant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone“, Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-31-0006.

 

 

Komentarų:

Įrašyti komentarą