Cola – vaistas, o gal – vanduo?!

Atsako sveiko maisto technologė Raminta Bogušienė: „Pagal taip, kaip išpopuliarėjo Coca cola visame pasaulyje matome, kad šis gėrimas tapo lyg vandeniu, nors kurtas buvo kaip vaistas.  Taip tikrai, Cola, ne paslaptis, neretas pasitelkia į pagalbą virškinimui gerinti ir neveltui greito maisto restoranuose pirkdamas mėsainį gauni šio auksinio gėrimo, nes kitaip matyt nesuvirškintum ….
Per eilę metų šį gėrimą reklamuojant sėkmingiems žmonėms, daugelis tapatindamiesi su jais taip pat tapdavo geriausiais draugais su šiuo gėrimu…
Tačiau, atėjo laikas, kad cukrus tapo didžiuoju mitybos blogiu ir žmonės pradėjo skaityti etiketes. O rado tai, kad išgėrus skardinę šio gėrimo gauname net 35 g cukraus ( 330 ml gėrimo), o tai jau visa rekomenduojama dienos norma žmogui vien tik iš šio auksinio gėrimo.
Tada pramonė “sako” – „Jei bijote cukraus, prašom, imkite be jo! Su saldikliais!“, na o tie saldikliai (natrio ciklamatas, acesulfamas, aspartamas) yra dar “geriau“ nei cukrus. Tai ne bet kokie , o sintetinai saldikliai ir daugelis jų pasižymi kancerogeninėmis savybėmis ir tai, deja, žino retas vartotojas… Jų kiekis reglamentuotas, kiek žmogui galima jų suvartoti, o jei vartojama daugiau produktų su saldikliais, o gamintojas įdėjo maksimalią dozę?!
Natrio ciklamato E952 – organizmas nepasisavina šio saldiklio, bet nekenksmingumas iki šiol neįrodytas. Pavyzdžiui, Aspartamo E 951 negali vartoti žmonės, kurių amino rūgščių apykaita sutrikusi (fenilketonurija). Ne veltui sintetiniai saldikliai, tokie kaip aspartamas ar acesulfanas K, vaikų mityboje draudžiami. Suaugusiems yra nustatytos saugios vartojimo ribos, bet niekas nenurodo, kiek tokio gėrimo galite išgerti per dieną. Jei ir daugiau produktų vartojate su saldikliais, saugią dozę galite viršyti net kelis kartus, nes kiekvienas gamintojas savo produkte gali dėti didžiausią gamyboje leistiną kiekį.
Gavus tik saldaus skonio, bet ne energijos ir maistinių medžiagų, noras valgyti tik suaktyvėja. Yra tyrimų, kurie patvirtina, kad tokie produktai skatina persivalgymą, taigi – ir svorio augimą.
O kur dar dažiklis E 150 D – tai degintas cukrus, gaunamas karamelizacijos būdu, vyksta cheminiai cukraus pokyčiai, kuri tyrimuose įvardijama kaip galinti sukelti vėžinius susirgimus…

Daugiau apie šį dažiklį galite rasti čia – https://www.birminghamfoodcouncil.org/2015/08/26/coca-cola-ingredient-sulfite-ammonia-caramel-e150d-too-high-in-a-test-of-a-uk-coke/

https://www.efsa.europa.eu/en/press/news/ans110308

Žmogus sudarytas 70 proc. iš vandens – rinkitės būtent tai!

Patiko straipsnis – įvertink ir pasidalink juo su draugais ir artimaisiais! Turite mums klausimų? Rašykite komentarų skiltyje ir Jums atsakysime.
0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Naujienlaiškio prenumerata!

Susipažink su išskirtine mitybos ir gyvensenos informacija, kuri padeda gyventi sveikiau ir jaustis energingiau. Nemokami receptai, patarimai, straipsniai, naujausi seminarai ir kursai.

Aš sutinku, kad mano įvesti duomenys bus saugomi ir naudojami naujienlaiškiams siųsti. Taip pat patvirtinu, kad susipažinau ir sutinku su sąlygomis ir taisyklėmis.

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x