Cinamoninės bandelės – puikus priešpiečių pasirinkimas!?

Kaip dažnai susiviliojame šviežiai keptų bandelių aromatu, kilometro spinduliu jaučiamo cinamono ar šokolado kvapo? Tačiau, dar dažniau išgirstame toli gražu ne laimei nuteikiančius žodžius – bandelės blogis! Ar tikrai bandelės negali būti sveikatai palankesnės? Sveiko maisto technologė Raminta Bogušienė atvira – tikrai gali!

Raminta Bogusiene

Nuotr. Aut. P. Zaborskis

„Dirbant sveikatingumo srityje jau septynerius metus, supratau, kad egzistuoja daugybė mitų susijusių su sveika mityba. Dalinuosi savo gaminamais ir šeimos valgomais patiekalais, tikiu, kad nieko nėra sveikiau, nei namuose gamintas maistas. O sveika mityba nėra kraštutinumai ir sveikas, aktyvus vaikas drąsiai gali suvalgyti ir šviežiai gamintą naminę bandelę, naminę picą, manų košės ar kitų tradiciškai linčiuojamų patiekalų! Kiekvieną iš šių patiekalų galime pagaminti ne tik šviežiai, bet ir sveikiau: daugiau skaidulinių medžiagų, mažiau cukraus ir druskos, mažiau sočiųjų riebalų, daugiau gerųjų – nesočiųjų. O ir manų košė gali būti išvirta su avižų sėlenomis, gardinama daug uogų ir vaisių, net be pridėtinio cukraus.

Rekomenduočiau atskirti dvi mitybas – gydomąją ir prevencinę. Pastaroji taikoma subalansuojant vaikų mitybą, ir jei jiems tiekiame namuose ruoštas bandeles, kurios pagamintos šviežiai, su mažiau cukraus, ekologiškais produktais ir valgomas ne vietoj pagrindinio patiekalo, o pavyzdžiui priešpiečiams – tai bus energijos šaltinis jūsų vaikui. O jei dar su viso grūdo miltais, ta energija bus ilgalaikė ir sotumas ilgesnis, nes gaus daugiau vertingų maistinių medžiagų,” – teigia R. Bogušienė.

„Gaminant sau ir savo šeimai supratau, kad receptas yra viena, tačiau būtinas galutinis rezultatas – kaip patiekalas vizualiai atrodo, kokie jo priedai, kaip jis patiekiamas. Todėl pati kuriu receptus, gaminu patiekalus ir juos fotografuoju. Tokiu būdu ne tik perteikiu maisto skonį, bet ir siekiu sužadinti norą gaminti. Kiekvienas iš mūsų turime daug pareigų ir užimtumas didelis, tad visi mano gaminami receptai yra nesudėtingi ir net neturintys laiko ar gaminantys pirmą kartą – nenusivils,” – apie maisto gamybą pasakoja maisto technologė.

Šiandien R. Bogušienė dalinasi skaniu, sveikatai palankesniu, greitai paruošiamu ir vaikams drąsiai tinkančiu priešpiečių dėžutės užkandžiu – cinamoninių bandelių receptu!

Šias bandeles sudaro: 50 proc. viso grūdo ekologiški miltai nuo viso grūdų kiekio, mažiau nei įprastai sviesto, tai yra sočiųjų riebalų. Taip pat mažiau druskos (iki 1g/100 g) ir cukraus (iki 10 g/100 g), daug cinamono, kuris sureguliuoja cukraus lygį kraujyje ir taip užtikrinamas ilgesnis sotumas.

Ramintos Bogušienės receptas: cinamoninės bandelės

cinamonines-bandeles-

Bandelių tešlai reikės:
500 g ekologiškų kvietinių miltų (50/50 proc. viso grūdo/ ne viso grūdo);
300 ml ekologiško kefyro (2,5 proc.);
100 g ekologiško sviesto (82 proc. rieb.);
50 g neraf. cukraus;
7 g sausų mielių;
20 ml vandens;
žiupsnelio druskos.

Bandelių įdarui reikės:
50 g neraf. cukraus;
25 g ekologiško cinamono;
šiek tiek ekologiško sviesto| skardos ištepimui.

Gaminimo eiga
1. Vandenį pašildome iki 37 laipsnių ir jame ištirpiname mieles, tada dedame cukrų,
išmaišome kol suputos.
2. Vėliau dedame miltus, tirpintą ir atvėsintą sviestą, pilame kefyrą, beriame druską ir labai
gerai išminkome paruoštą tešlą.
3. Paruoštą tešlą dedame į dubenį, uždengiame virtuviniu rankšluosčiu ir paliekame šiltoje
vietoje, kad ji pakiltų apie 1-3 val.
4. Pakilus tešlai, ją iškočiojame į stačiakampio formos lakštą. Papildomai miltų naudoti
nereikia.
5. Cukrų ir cinamoną dedame į vieną indą ir gerai sumaišome.
6. Iškočiotą tešlą ištepame paruoštu cukraus ir cinamono mišiniu, susukame į „dešrą“ ir
supjaustome gabaliukais.
7. Dedame į kepimo skardą, kurią ištepame sviestu.
8. Kepame 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje orkaitę 25-30 min.

 

Patiko straipsnis – įvertink ir pasidalink juo su draugais ir artimaisiais! Turite mums klausimų? Rašykite komentarų skiltyje ir Jums atsakysime.

 

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x