Asmeninė Ramintos Bogušienės patirtis ir kelias į 100 proc. sveikatą

Daugelį metų jaučiausi puikiai ir galvojau, kad mano sveikata yra 100 proc. puiki. Mityba – sveikatai palanki, fizinis aktyvumas – sveikatai palankus, darbas – mylimas, šeima – palaikanti ir mylinti. Tačiau, kaip ir Pasaulio sveikatos organizacija sako, ligų nebuvimas dar neparodo, kad esame visiškai sveiki ir mūsų organizme nevyksta nematomi pokyčiai.

Taip, nuo mažų dienų turėjau alerginę slogą, ji suaktyvėdavo vartojant pieno produktus. Prieš dešimtmetį – pojūčiai neigiami būdavo aktyvesni, bet kai besilaukiant antros dukrytės nusprendžiau pieno produktus kuriam laikui eliminuoti – situacija stipriai pasikeitė. Pradėjus vartoti po metų – sloga buvo, bet minimali, tačiau visiškos sveikatos nebuvo.

Karts nuo karto į mitybos racioną įtraukdavau ir maisto praturtintojus, tokius kaip žuvies taukai, tačiau nesistemingai. Būtent tai aiškiai parodė omega-6 ir omega-3 santykio tyrimai, atlikti 2017 m.  ir dabar – 2020 kovo mėnesį. Sveikata negerėjo, o blogėjo.

Santykis omega-6 su omega-3  2017 m. Buvo 3,8:1, o jau 2020 kovą 4,8:1, nors žuvies valgiau ir valgau ne mažiau 2-3 kartus per savaitę. Apsauga prieš lėtinius uždegimus nukrito nuo 66 proc. iki 51 proc.

Sistemingai integravus į mitybą omega-3 su polifenoliais situacija kardinaliai pasikeitė per 120 dienų: omega-3 iš 5,7 šoktelėjo iki 7,4, santykis omega-6 ir omega-3 2,3:1 tapo. Apsauga jau 89 proc., jau pasiekta arti tos ribos, kai kompanija rekomenduoja ne mažiau 90 proc.

Taigi, apibendrinant, dar nepasiektas idealus omega-6 ir omega-3 santykis, tačiau esu labai arti jo. Kas pasikeitė mano gyvenime?

Atrodo, kaip ir buvau sveika, tačiau šiandien jaučiuosi turinti dar daugiau energijos! Miego kokybė buvo gera, bet dabar puiki, net penktadienį atsikeliu pailsėjusi – savaitės pabaigoje nesijaučiu pervargusi. Odos būklė iš pakankamai sausos tapo normali, ir ypač tai akivaizdžiai matosi veido odoje – ji tapo švytinti – galiu jokio kremo netepti, odos netraukia, jaučiu, kad ji įgavo tonusą ir gyvastį. Peršalimo ligų, įvairiausių imuniteto silpnumų kaip ir neturėjau, tačiau silpna vieta buvo gerklė, užkimdavau, skaudėdavo, ypač po mokymų, kai daug kalbėdavau, dabar – neatsimenu kada taip buvo. Emocinė būsena – daugiau ramybės, mažiau baimės ir nerimo, daugiau optimizmo ir geros nuotaikos. Alerginės reakcijos dar stipriau sumažėjo ir esu tikra, kad tai tik pradžia…

Tikrai nebuvau ta, kuri jautėsi neturinti sveikatos, bet pasirodo, kad gali būti dar, ir dar geriau…Esu be galo laiminga, kad einu šiuo sveikatingumo keliu, kas kartu?

Daugiau apie omega-3 naudą mūsų organizmui skaitykite čia –  https://sveikataipalankus.lt/omega-3-riebalu-rugstys/

Jei kils klausimų rašykite ar skambinkite man raminta.bogusiene@sveikataipalankus.lt; tel.+370 645 17472

Žymos:
,
Komentarų:

Įrašyti komentarą