fbpx

SVEIKATAI-PALANKUS-300x222

Pagrindinis ne pelno siekiančios organizacijos VšĮ „Sveikatai palankus“ tikslas – pirma, ugdyti visuomenės sveikatai palankios mitybos raštingumą, didinant jų sąmoningumą, kad rinktųsi sveikatai palankius maisto produktus, antra, inicijuoti prekybos centruose, viešojo maitinimo sektoriuje, vaikų ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus ugdymo įstaigose sveikatai palankaus maisto atsiradimą.

Veikla vykdoma laikantis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytos politikos, konsultuojantis su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos specialistais, bendradarbiaujant su visuomenės sveikatos biurais, ugdymo įstaigomis, švietimo centrais, maisto gamintojais ir prekybininkais.

Vykdomos VšĮ „Sveikatai palankus“ socialinės iniciatyvos ir konsultacinės veiklos:

 • socialinė iniciatyva darželiuose ir mokyklose „Sveikatai palankus“ ugdymo įstaigų tinklas;
 • edukacinių priemonių ir medžiagos, skirtų vaikų ir suaugusiųjų mitybos raštingumo didinimui, rengimas ir gamyba;
 • sveikatai palankių valgiaraščių kūrimas ugdymo įstaigoms ir privatiems asmenims;
 • kompleksinis visuomenės švietimas: seminarai, renginiai, šventės, mokymai sveikatai palankios mitybos raštingumo didinimui, skirti visuomenei, visoje Lietuvoje;
 • konferencijos, seminarai, mokymai vaikų maitinimo organizatoriams, maisto gamintojams;
 • švietėjiška veikla, vaikų ir suaugusių, skatinanti sveikatai palankių maisto produktų, atitinkančių Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus kriterijus ir ženklinamų simboliu „Rakto skylutė“ žinomumą, gamybą ir vartojimą;
 • straipsniai, video ir audio knygos sveikatai palankios mitybos temomis;
 • konsultacijos privačių asmenų sveikatai palankios mitybos pritaikymu ir kasdieninių įpročių pakeitimu;
 • konsultacijos gamintojų maisto saugos ir kokybės, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo ir sveikatai palankesnių maisto produktų kūrimo klausimais.

Untitled-2Siekiame, kad kuo daugiau žmonių būtų sveiki ir laimingi, o mes jungtume visas sveikos gyvensenos sritis, nuolat augtume ir plėstumėmės ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Untitled-3Suformuoti teigiamą, vieningą požiūrį į tinkamą, subalansuotą ir sveiką mitybą, skatinti vartotojus valgyti sveikatai palankius maisto produktus/ patiekalus, gyventi remiantis sveikatai palankaus gyvenimo būdo principais. Vykdyti aktyvią informacijos sklaidą nuo vaikų iki senolių, didinant visuomenės sveikos gyvensenos raštingumą, skatinant sveikatai palankaus maisto ir kitų sveikos gyvensenos principų pasirinkimą ir atpažinimą. Propaguoti sveikatai palankią mitybą, valgymo kultūrą, aktyvumą ir sveikatai palankų gyvenimo būdą. Inicijuoti maisto tvarkymo subjektų gaminamų produktų/ patiekalų sudėties pokyčius, pagrįstus moksliniais tyrimais ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis.

Untitled-4Kompetencija, atsakomybė ir meilė darbui mums reiškia profesionalumą, darbo išmanymą, nuolatinį tobulėjimą ir norą kurti sveikesnę ir laimingesnę visuomenę.

Esame ne pelno siekianti organizacija, turinti  paramos gavėjo statusą – pagal Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymą.

Maloniai kviečiame:

PARAMA IR DOVANA

 •  dalį Jūsų jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (2 % GPM) skirti  VšĮ „Sveikatai palankus“ sveikos gyvensenos propagavimui Mūsų šalyje.
 • skirti paramą socialinių iniciatyvų įgyvendinimui, kurią galite pervesti  į VšĮ „Sveikatai palankus“ sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodę „Parama sveikatai palankios mitybos propagavimui“. KONTAKTAI/ REKVIZITAI
 • susisiekti dėl galimo rėmimo, bendradarbiavimo ar barterinių mainų. KONTAKTAI/ REKVIZITAI 
 • prisidėti prie mūsų socialinių iniciatyvų įgyvendinimo ir tapti savanoriu, praktikantu. Visada laukiami maisto technologai, mitybos specialistai, dietistai, dietologai, gydytojai, kūrybininkai, tekstų redaktoriai, programuotojai, komunikacijos specialistai, rinkodaros specialistai, pedagogai ir kita. KONTAKTAI/ REKVIZITAI 
 • Galite suteikti paramą PAYPAL mokėjimo būdu, spauskite čia: 

 

 
 

Mums rūpi žmogus, gamta ir visa ko balansas!

Mylime tai, ką darome, gyvename dėl to, ką darome, nes tai mūsų pašaukimas!

Ženklas „Sveikatai palankus“ reiškia gyvenimo harmoniją ir visa ko balansą, kurio siekiame visi: mityboje, fziniame kūne, dvasiniame ir emociniame pasaulyje. Sutrikus balansui – prarandame sveikatą, mes siekiame ją išsaugoti. Šis ženklas leis Jums atpažinti sveikatai palankius maisto produktus, maitinimo paslaugas, ne maisto produktus ir paslaugas. Iniciatyva „Sveikatai palankus“ leis ir skatins Jus tobulėti ir mokytis visą gyvenimą.

Planuojama suburti nepriklausomą maisto srities ir gyvenimo būdo ekspertų komanda, kuri pateikia profesionalius vertinimus (JEI NORI PRISIJUNGTI – ESI LAUKIAMAS, SUSISIEK!):

 • maisto produktų ir maitinimo paslaugų.
 • ne maisto produktų ir paslaugų.

sveikatai_palankus_grafikas