R. BOGUŠIENĖ: „ALYTUI SVEIKATAI PALANKUS MENIU PER GERAS“

Vakar apsilankiau Alytaus mieste, kur susirinkęs būrys ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovų, tėvelių ir savivaldybės atstovų sprendė kaip pagerinti vaikų maitinimą į palankesnį sveikatai.

 

 

 

Galima reziumuoti:

  • IEŠKOMA PROBLEMŲ, O NE SPRENDIMŲ! Liūdina suaugusiųjų žmonių kalbos tik apie kainą „Kaip tilpti“ (nors jau dabar netelpa su kainų šuoliu), o toks klausimas „kaip įgyvendinti, iš kur gauti lėšų, kad mūsų vaikai valgytų sveikesnį maistą ir išsaugotų sveikatą – antrame plane!“;
  • ĮRANGOS ATNAUJINIMAS IR KOKYBIŠKOS ŽALIAVOS. Problemos, kurios privalo būti sprendžiamos „čia ir dabar“ – įrangos atnaujinimas, bent jau skiriama investicija į įsigyjimą konvekcinių krosnių, nes be jų pagaminti sveikatai palankaus maisto faktiškai neįmanoma, o vaikų maitinimo apraše planuojama, kad visi patiekalai turės būti tausojantys; Taip pat svarbu parengti žaliavų specifikacijas, kurios užtikrintų perkamų produktų kokybę ir sudėtų saugiklius nekokybiškų žaliavų tiekimui į darželius. Mes pasiūlėme savo ekspertinę pagalbą, kuriant žaliavų specifikacijas, dalyvaujant viešuose pirkimuose kaip trečiašaliai ekspertai. Ar kam tai aktualu? Laikas parodys.
  • TĖVELIŲ MITYBOS RAŠTINGUMO DIDINIMAS. O toms mamoms, kurios pasak jų vemia nuo brokolio, linkime jų vaikams sveikatos.
  • POKYČIAI BUS! Džiaugiuosi, kad didžioji dalis „Sveikatai palankus“ rekomendacijų įsigyvendins teisiškai vaikų maitinimo apraše ir norite to ar ne vaikai bus maitinami sveikiau. Ir džiugu, kad aktyviausios Alytaus miesto dietistės juda šiuo klausimu ir po truputį visas rekomendacijas įsiveda.

Dirbame ir dirbsime dar stipriau, kad vaikų maitinime nebūtų rišamasi tik prie kainos tiek perkant žaliavą, tiek gaminant maistą! Dirbsime dar stipriau, kad mūsų vaikai gautų kokybiškas žaliavas ir iš jų būtų gaminamas sveikatai palankus maistas, kurį pamiltų mūsų vaikai. Ir norite to ar nenorite, tas bus pasiekta. #VaikuMaitinimoRevoliucija #SveikiIrLaimingiVaikai

Naujausias ir analogų neturintis „Sveikatai palankus“ leidinys: SVEIKATAI PALANKUS MENIU