fbpx

Įvyko paskutiniai tęstinio projekto mokymai Vilkaviškyje

2018 m. sausio 30 d. Vilkaviškyje S. Neries pradinėje mokykloje  įvykę mokymai „Sveikatai palankus vaikų maitinimas namuose ir ugdymo įstaigose“ pritraukė virš 100 dalyvių. Šie mokymai užbaigė metus trukusio nemokamų mokymo ciklą su partneriais VšĮ „Kretingos maistas“ ir UAB „Pontem“.

Renginyje dalyvavo dietistai, virėjai, vaikų maitinimo organizatoriai, tėveliai, visuomenės sveikatos specialistai, Valstybinės maisto ir veterinarijos atstovai, žurnalistai. Specialistams išduoti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai. Po mokymų dalyviai degustavo patiekalus, kuriuos paruošė VšĮ „Kretingos maistas“ virėjos.

Mokymų tikslas – suteikti teorines ir praktines žinias apie sveikatai palankią vaikų mitybą vaikų maitinimo organizatoriams, pedagogams, virėjams, dietistams ir tėveliams, kad rinktųsi sveikatai palankius maisto produktus, gamintų sveikatai palankius valgius ir šviestų vaikus apie mitybos svarbą bei pagrindinius mitybos principus.

Šių mokymų metu dalyviai sužinojo pagrindinius vaikų maitinimą reglamentuojančius kriterijus, sveikatai palankaus vaikų mitybos įpročių formavimo strategiją, išmoko susidaryti sveikatai palankų valgiaraštį, išsirinkti sveikatai palankius maisto produktus ir pagaminti sveikatai palankius patiekalus. Sužinojo naujų receptų, ką galima perteikti vaikams, kad gaminimas būtų paprastas, bet patiekalai sveikatai palankūs ir subalansuoti.

Keletas dalyvių atsiliepimai:

Labai geras seminaras. Viskas pateikta aiškiai, suprantamai ir iš visos širdies. Sveikatos ir stiprybės Ramintai! Maistas – puiku!

Labai išsamus ir įdomus. Sužinojau daug svarbių dalykų apie sveiką mitybą.

Informacija pateikta išsamiai, vaizdingai, įdomiai. Ačiū Lektorei. Maistas – skanu!

Seminaras praėjo labai įdomiai, nenuobodžiai. Sužinojau daug įdomaus apie maistą ir vaikų maitinimą. Maistas patiko.

Informacija pateikta išsamiai ir suprantamai. Tiesiog puiku. Vištienos maltinis su daržovėmis labai skanu, o varškėčiai nepatiko.

Išsamus aiškinimas, sklandi lektorės kalba ir įdomu klausytis. Maistas skanus ir išvaizdus.

Mokymai išsamūs, informatyvūs, smagūs.

Patiko seminaras, viskas ryškiai paaiškinta. Maistas skanu.

Informatyvu, akcentuojama esmė, aiški kalbėsena, paruošta vaizdinė ir dalomoji medžiaga.

Labai geri mokymai, jau lankausi šiuose mokymuose antrą kartą. Mes šakiečiai jau 2 metus maitiname sveikiau vaikus, geriame tik vandenį, daug troškinių, viso grūdo košės ir duona. Maistas – skanu.

Daugiau tokių seminarų, labai daug naudingos informacijos.

Bendradarbiaujant su partneriais per metus buvo suorganizuoti 8 mokymai, iš kurių dveji vyko bendradarbiaujant su UAB „Pontem“,  kiti – su VšĮ „Kretingos maistas“. Mokymai Kėdainiuose, Telšiuose, Jonavoje, Radviliškyke, Kupiškyje, Kretingoje, Plungėje ir Vilkaviškyje užbaigė sėkmingai įgyvendintą projektą, kuris iniciavo pokyčius vaikų maitinime. Dėkojame buvusiems partneriams už patikėjimą mūsų idėjomis ir palaikymą šviečiant Lietuvos visuomenę, didinant jų mitybos raštingumą ir siekiant teigiamų pokyčių vaikų maitinime.

Renginio Vilkaviškyje akimirkos:

Iniciatyva „Sveikatai palankus“ toliau keliaus per Lietuvą vykdydami ne tik mitybos raštingumo didinimą, bet vyks dar intensyviau praktinis vaikų maitinimo gerinimas visoje Lietuvoje.