65 PRADINĖSE KAUNO MIESTO KLASĖSE VISĄ SAVAITĘ VYKSTA MITYBOS EDUKACIJOS

Savaitę prieš mes jau pradedame švęsti #EuroposSveikosMitybosDiena#Edukacijos
Dėkojame už iniciatyvos palaikymą Lidl Lietuva ir edukacijos vyks daugiau nei 65 pradinėse klasėse visame Kauno mieste.
Turbūt aktyviausia Kauno VSB specialistė Sandra Kapeliorienė dalinasi įspūdžiais iš pravestų edukacijų Kauno miesto pradinukams pagal Ramintos Bogušienės sukurtą metodinę medžiagą.

„Ko gero tai viena iš įdomesnių užduočių, kurią teko mums ir vaikams kurti, nes tokio amžiaus vaikai turi labai didelius gabumus, o dar kai jiems papasakoji ir parodai vaizdinėmis priemonėmis kas tas sveikatai palankus maistas, o kas ne, tada mintys liejasi laisvai, iš to gimė eilėraščiai ir pasakos.
Pastebėjau, kad kuo daugiau su vaikais kalbi šia tema, tuo vaikai pradeda suprasti ir įsisavinti, kas yra sveikatos šaltiniai, ir kas yra nesveikatos šaltiniai jų sveikatai. Viliuosi ir tikiuosi, kad organizuojamų renginių skirtų Europos sveikos mitybos dienai susirinks į paskaitą ir tėveliai, nes viskas kas gimsta, gimsta šeimoje, reikia pradėti nuo tėvų, nes vaikai tokio amžiaus supratimą dar turi. Ateityje galėtų būti kažkas panašaus ir su tėveliais“. Nuotraukos ir atsiliepimas: Kauno VSB specialistės Sandros Kapeliorienės. 

Simonos Smilgevičiūtės atsiliepimą ir nuotraukas apie konkursą:

„Nuotraukėlių turiu deja tik keletą (šios nuotraukos yra „Šviesos“ 4 b klasės mokinių). Vaikams metodinė medžiaga buvo įdomi, jiems patiko duoti pavyzdžiai, jie drąsiai uždavinėjo klausimus, diskutavome apie jų mitybos pasirinkimą kasdien ir  koks maistas yra sveikatai palankus. Su užduotimi vaikai susitvarkė puikiai. Visi turėjo savitų idėjų pvz. kūrinio herojų pasirinkimas – nuo kalbančio maisto produkto, gyvūno iki žmogaus. Vaikų kūriniuose atsispindėjo – „Sveikatai palankus ir nepalankus maistas“ ir kokį naudingiausia pasirinkti kūrinio herojui. Vaikai užduotį pasirinko gan skirtingai – jie kūrė ir pasakas, ir istorijas, eilėraščius.“

Dovilės Balsytės atsiliepimas ir nuotraukos:

“Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos 2b klasės mokiniai dalyvauja konkurse „Sveikatai palankus maistas“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė pamoką – praktinį užsiėmimą, kurio metu su mokiniais kalbėjo apie sveikos mitybos piramidę, nagrinėjome kokie produktai įeina į kiekvieną sveikos mitybos piramidės pakopą, atlikome užduotėlę, kurioje reikėjo nuspalvinti tik atitinkamai maisto grupei priklausančius produktus. Taip pat kalbėjome apie mitybos rėžimą, kodėl labai svarbu pusryčiauti, mokiniai pasakojo kokius patiekalus valgo pusryčiams. Kartu su mokiniais diskutavome: kodėl būtina žmonėms valgyti, kas yra sveika mityba, kodėl reikia riboti saldumynų vartojimą, kokius produktus rinktis vietoj saldumynų ir kuriuose produktuose cukraus randama daugiausiai. Išklausę pamokėlę, išsiaiškinę užsiėmimo metu iškilusius klausimus, mokiniai ėmėsi kūrybinio darbo – kūrė eilėraštukus sveikatai palankaus maisto tema, vieniems sekėsi tikrai labai lengvai, kitiems prireikė auklėtojos pagalbos. Iš visų sukurtų eilėraštukų buvo išrinktas pats įdomiausias, labiausiai atspindintis sveikatai palankaus maisto temą. Labai džiugu buvo girdėti, jog mokiniai supranta sveikos mitybos reikšmę, nes apie tai kalbama šeimoje.”

Ievos Pšerackienės atsiliepimas ir nuotraukos:

„1b ir 2c klasėms visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pravedė pamoką sveikatai palankaus maisto tema. Po pamokos vaikai kartu su savo mokytoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste kūrė savo klasės “Svaikatai palankaus maisto” ir “Sveikatai nepalankaus maisto” plakatus. Sekančią dieną 2c klasės mokiniai pradėjo kurti kūrinius sveikos mitybos tema. Mokytoja vaikams pateikdavo mintį, pradžią, o jie turėjdavo sugalvoti pabaigas. Mokytoja žodį, vaikai-du žodžius ir panašiai. 1b klasės kūrinio autorius Povilas pasaką kūrė namuose su mama. Mokytoja džiaugėsi, kad į šį konkursą įsijungė ir tėveliai. Povilo mama užduodavo įvairius klausimus Povilui, pvz.: kokie produktai naudingi tavo sveikatai, kokie vaisiai auga senelių sode ir pan. Vaikas iš įvairių atsakymų dėliojo pasakojimą. Vaikas fantazavo, kad vaisiai ir daržovės galėtų būti gyvi pasakos personažai ir kad jie labai reikalingi vaikams. Taip gimė trumpas, pirmoko lengvai kuriamas siužetas. Povilas pasakodavo, o mama jo mintis užsirašydavo“.

 

0 0 Balsavo
Patiko? Įvertinkite!
0 Komentarai(-ų)
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x